Wszystkie miejscowości zmień
miejscowość:

Wpisz kilka liter, aby znaleźć miejscowość.

Centrum kulturalne Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie

Czarna Białostocka, Niemczyn

tel. +48 698 519 658
www: www.crl.czarnabialostocka.pl
e-mail: crl@czarnabialostocka.pl

Centrum Rękodzieła Ludowego - miejsce, gdzie można poznać wszelkie techniki twórczości ludowej związanej z regionalnymi tradycjami, wypocząć i ciekawie spędzić czas.

Gmina Czarna Białostocka jest obszarem wyjątkowo bogatym pod względem zachowanego dziedzictwa kulturowego. Jest to prawdziwa ostoja artystów ludowych, reprezentujących ginące zawody.Globalizacja i napór masowej produkcji powodują jednak, że istnieje realne niebezpieczeństwo zaniku starych, rękodzielniczych technik i umiejętności.

Postanowiliśmy podjąć próbę zachowania i propagowania ginących zawodów w regionie. Stworzyliśmy zatem ofertę, która pozwoli Państwu zapoznać się z tradycyjnym rzemiosłem, twórcami oraz ich pracowniami. Zapraszamy do spotkania z niezwykłymi ludźmi, wytworami ich wyobraźni i pracy rąk.

W Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie, w nowo wyremontowanym, przedwojennym budynku szkoły, każdy sam będzie mógł spróbować swych sił podczas różnorakich warsztatów rękodzieła dając upust wyobraźni, talentom oraz spontaniczności.

Proponujemy bogatą ofertę zajęć, skierowanych zarówno do dzieci i młodzieży, jak też i do osób dorosłych, prowadzonych przez lokalnych twórców ludowych oraz wykwalifikowanych instruktorów rękodzieła. Aktywna forma zajęć, umożliwi rozwój pasji oraz posiadanych już umiejętności.

Centrum Rękodzieła Ludowego to również doskonałe miejsce na różnego rodzaju plenery.

Posiadamy 15 miejsc noclegowych w 3-osobowych pokojach, przy liczniejszych grupach istnieje możliwość dostawienia dodatkowych łóżek (do 25 osób). Budynek jest dostosowany do pobytu osób niepełnosprawnych.

wszystkich: 0 Najbliższe wydarzenia więcej »

wszystkich: 0 Komentarze
  • Brak komentarzy... Zaloguj się i bądź pierwszy.