Wszystkie miejscowości zmień
miejscowość:

Wpisz kilka liter, aby znaleźć miejscowość.

Klub / Klub muzyczny SQ Klub

Poznań, Półwiejska 42

tel. +48 61 859 65 78
www: www.sqklub.pl
e-mail: klub@sqklub.pl

SQ klub wywiera ogromne wrażenie, co potwierdza fakt, iż co roku nagradzany jest tytułami,
wyróżnieniami i wysokimi notami w ogólnoświatowych rankingach najlepszych klubów. Pełni podziwu
dla kunsztu i mistrzostwa zapraszanych do SQ artystów są pasjonaci muzyki i dobrej zabawy, którzy
niejednokrotnie przyjeżdżają tu z całej Polski.

Analiza formy

Na pierwszym planie widzimy minimalistyczne wnętrza, które - choć same w sobie wyglądają ciekawie i intrygująco - stanowią również idealny podkład pod dowolnie zaaranżowaną scenografię, dostosowaną do tematyki i nastroju odbywających się w klubie wydarzeń.

Całość dopełnia baśniowy krajobraz djki, za którą obserwujemy spowite mgłą znakomitego dźwięku największe gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny elektronicznej. To jedyny klub w Polsce, który z taką częstotliwością i regularnością sprowadza słynnych artystów klubowego brzmienia. Rezydenci SQ Juniore, Base i Hagal to cenieni w kraju i za granicą DJ-e oraz autorzy audycji radiowych propagujących orzeźwiający nurt elektronicznego potoku dźwięków.

Na drugim planie widzimy pozostałe artystyczne wydarzenia, które odbywają się w tym miejscu. Wystawy, koncerty i zamknięte eventy dopełniają całości, by subtelną grą świateł rozproszyć klubowy mrok mocnego muzycznego uderzenia.

Technika przyciągania kochających dobrą muzykę klubowiczów doprowadzona do perfekcji. Stanowią bazę dzieła, niwelując ostre kontury i modelując kształty klubowej społeczności.

Analiza treści
Treść dzieła stanowi taneczna muzyka elektroniczna. Możemy tu ujrzeć wszelkie jej odmiany, a także oryginalne brzmienia disco, funku i soulu. DJ-ów często wspierają instrumentaliści i wokaliści, a także artyści grający muzykę klubową na żywo. Rozrywkową symbolikę dzieła uzupełniają wizualizacje miksowane przez znanych i cenionych VJ-ów.

Kompozycja dynamiczna, niejednokrotnie wykraczająca poza swe ramy. SQ klub realizuje koncerty w nietypowych miejscach, np. w Atrium Starego Browaru, w ramach projektu SQ LIVE. Do tej pory na imprezach tego cyklu można było usłyszać m.in. Matthew Herberta, Smolika, The Cinematic Orchestra, Kosheen, Roisin Murphy, De Phazz czy Nouvelle Vague.

Latem klub organizuje imprezy zewnętrzne: SQ NA DZIEDZIŃCU na poznańskim Dziedzińcu Zamkowym oraz SQ NA MALCIE odbywające się w niezwykle urokliwym sąsiedztwie poznańskiego jeziora. Sławne stały się też letnie dwudniowe turnusy klubu na helskiej plaży w Chałupach pod nazwą SQ NA HELLU.

wszystkich: 0 Najbliższe wydarzenia więcej »

wszystkich: 0 Komentarze
  • Brak komentarzy... Zaloguj się i bądź pierwszy.