Wszystkie miejscowości zmień
miejscowość:

Wpisz kilka liter, aby znaleźć miejscowość.

Muzeum Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego

Gdynia, al. Jana Pawła II 1

tel. +48 58 732 66 01
www: www.akwarium.gdynia.pl
e-mail: akwarium@mir.gdynia.pl

Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce w centrum miasta. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.

Ponadto dla ciekawych biologii morza, a przede wszystkim dla młodych odkrywców, Akwarium ma rozbudowaną i prężnie działającą Sekcję Edukacji. Na zajęciach można zdobyć wiedzę poprzez doświadczenia i niekonwencjonalne lekcje prowadzone przez specjalistów z dziedziny oceanografii, biologii i ochrony środowiska.

W tym niezwykłym miejscu w centrum Gdyni, otoczonym z trzech stron morzem, podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej.

Do największych atrakcji naszego ogrodu zoologicznego należy rafa koralowa, która zachwyca feerią barw i bogactwem kształtów jej mieszkańców- intrygujących bezkręgowców morskich jak strzykwy, rozgwiazdy czy jeżowce oraz ryb rafowych- skrzydlic, muren, błazenków, pławikoników i wielu, wielu innych.

Niezwykłe poruszenie wśród zwiedzających wywołują także ośmiornica olbrzymia, rekiny przydenne, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz zaskakujące umiejętnością kamuflażu „ryby kamienie”, czyli szkaradnice.

Niezapomnianą przygodą będzie z pewnością wizyta w Amazonii- najbogatszym gatunkowo obszarze Ziemi. Ekspozycję tę zamieszkują najcięższe węże świata-anakondy zielone, najgroźniejsze z piranii- piranie czerwone, największe ryby słodkowodne arapaimy oraz piękne, lecz niebezpieczne płaszczki słodkowodne.

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB to także idealne miejsce na bliższe spotkanie z fascynującymi mieszkańcami Bałtyku. W Sali Mokrej można nie tylko zobaczyć, lecz również dotknąć storni, jesiotrów i babek byczych.
Edukacja Morska
Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB jest działalność edukacyjna. W zeszłym roku w naszych zajęciach wzięło udział prawie 40 tysięcy osób z całego kraju i nie tylko. Gościliśmy młodzież szkolną, przedszkolaki, studentów (również Uniwersytetów III Wieku).

Naszym celem jest zapoznanie jak największej liczby osób z tematyką biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska. Uczestnikom proponujemy udział w zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych i pokazowych, a nawet, w ramach projektów, rejsy kutrem hydrograficznym. Zapraszamy także na projekcje filmowe, prezentacje multimedialne oraz na fantastyczne wydarzenia weekendowe.

Spotkajmy się w podwodnym ogrodzie!
Więcej informacji na stronie: www.akwarium.gdynia.pl oraz www.balticmuseums.net, gdzie polecamy w szczególności strefę dla dzieci.

BILETY
  • 16 (ulgowy)
  • 24 (normalny)
wszystkich: 0 Najbliższe wydarzenia więcej »

wszystkich: 0 Komentarze
  • Brak komentarzy... Zaloguj się i bądź pierwszy.