Wszystkie miejscowości zmień
miejscowość:

Wpisz kilka liter, aby znaleźć miejscowość.

Restauracja Restauracja Ziemiańska

zobacz całą galerię


Jestem właścicielem
Atrybuty:
dodaj atrybut
Tagi:
dodaj tag
Otwarte w godzinach:

niedz.-sob.: 10:00 - 23:00

Kraków, Izaaka 7

tel. +48 12 341 44 92
www: www.ziemianska.pl
e-mail: restauracja@ziemianska.pl

Restauracja Ziemiańska to miejsce, w którym chcemy odtworzyć klimat znanej warszawskiej kawiarni – Małej Ziemiańskiej. Spotykali się w niej najznamienitsi artyści międzywojennej Polski. Kameralność, ciekawy wystrój i najlepsza lokalizacja to główne argumenty przemawiające za tym, że to miejsce po prostu trzeba zobaczyć. Całość pragniemy dopełnić unikalną kuchnią, która zapewni Wam wyjątkowe doznania smakowe. Nasze dania będą podrożą w nieznane Wam dotąd rejony smakowe, a zarazem głęboko zakorzenione w polskiej tradycji kulinarnej.

Lata 20. i 30. ubiegłego wieku były czasem radości z odzyskanej niepodległości, wypełnionym spotkaniami towarzyskimi. Popularne stały się spotkania w kawiarniach i restauracjach, gdzie alkohol był znakomitym dopełnieniem szalonych zabaw. Dominowała oczywiście wódka w czystej postaci. W swojej ofercie przygotowaliśmy dla Was między innymi wódkę Baczewski, rosolis różany oraz starkę- alkohole, których w tym okresie zabraknąć na stole nie mogło!
O wyjątkowości Ziemiańskiej świadczy także niezwykły wystrój wnętrz art deco, będący nie stylem, lecz twórczym połączeniem siły koloru, eleganckiej formy, kosztownych materiałów oraz zmysłowości tematyki. We wnętrzach restauracji subtelne tło eksponuje żywe i ekspresyjne dodatki.

Tymczasem zapraszamy na lekcję historii śladem dwudziestowiecznych literatów.

wszystkich: 0 Najbliższe wydarzenia więcej »

wszystkich: 0 Komentarze
  • Brak komentarzy... Zaloguj się i bądź pierwszy.